Kapela

vznikla v Plzni, roku 2012, pár měsíců před koncem světa, a to na popud Janovy manželky Petronily a jeho přítele baskytaristy Mildy Šlesingera. Ti se také spolu s Honzou Lichtenbergem stali členy první formace The Myne. Jako folk-rockové trio párkrát vystoupili, projekt ale neměl dlouhého trvání. Roku 2015 však kapela znovu nastartovala, v profesionálnějším a také rockovějším hávu, prozatím ve složení kytara - baskytara - klávesy - bicí. Doufáme, že svou autorskou muzikou oslovíme co nejvíc podobně laděných lidí, a že se jim ani po čase v záplavě hudebních těles neztratíme.

Jan Yann Lichtenberg, kytara / zpěv,

je, alespoň prozatím, středem vesmíru zvaného “The Myne”, který je vytvořen na základě jeho písní a stylu. Původem plzeňááák, Jan v době totality utekl do Spojených Států, kde prožil pětadvacet let svého života. Ačkoli už delší dobu muziku nebral tak vážně jako dřív, nakonec kapela přeci jenom vznikla, a Janovým šuplíkům plným písniček teď hrozí zveřejnění v “Myneovské podobě”.

Miloslav Milda Šlesinger, basová kytara,

se s Janem seznámil v truhlářské dílně, kam si oba muzikanti přišli dávat pozor na prsty - život už je takovej... Netrvalo dlouho, a společné zájmy byly stvrzeny společným zahráním si na akci Apple Day spolu s bubeníkem Karlem Hřebačkou. Kapela z toho nevznikla, ale zárodek skupiny The Myne rozhodně ano. Ačkoli těhotenství trvalo poměrně dlouho, Milda si zrození skupiny rozhodně nenechal utéct, a Jan si to bez něj ani neuměl představit.

Petronila Lichtenbergová Haušildová,

manaželka skupiny, byla nezlomným fanouškem Honzovy hudby již v dobách jeho amerikování, a po svatbě s ním, spolu s jeho přesídlením zpět do rodné vlasti, v tom pokračuje. V první formaci The Myne dokonce sama vystupovala jako zpěvačka druhých hlasů a perkusionistka, ale manželkování a manažerování jí prý bylo bližší. Tak vzniklo slovo “manaželka”...

Adam Urban, bicí, a ne jen to...

S Janem se setkal čirou náhodou v hudebninách, kde se ptal po zkušebně, ve které by se mohl učit na bicí. Azyl našel právě u Honzy, a o měsíc později si spolu s ním a Mildou zahrál pár Janových kousků v Klubu Mrtvej Kostelník. Tento mini-koncertík rozhodně zasadil na ose času nový milník, na kterém bylo vytesáno “znovuzrození projektu The Myne”. Adam pak odehrál s Majňáky ještě další tři koncerty.

Zdeněk Zdeny Konečný, klávesista,

znal Jana už od roku 2004. Již tenkrát flirtovali s možností hudební spolupráce, ale Jan odjel zpět do Spojených Států. To se někdy tak stává... Zdeněk hraje s Mildou v Garyho Hausbotu, a když se dozvěděl o zrodu projektu “My ne”, rozhodl se asi, že “Já jo”, a zvedl telefon. Jan rozhodně nebyl proti, ba naopak, a asi právě v tento moment začal brát projekt skutečně vážně.

Trochu o kapele...

Josef Píček Bonham Lavrinčík, bicí

se přistěhoval do Plzně ze Sušice tři měsíce před vznikem The Myne, a podal si inzerát. Šťastná náhoda pro The Myne tomu chtěla, aby ho Honza mezi inzeráty, kterými se normálně neprobírá, objevil. Píček přijal nabídku na záskok hraní za nemocného Adama, a protože se objevil ve správný čas a s nasazením sobě vlastním, nahradil Adama, který už delší dobu inklinoval spíše ke svým vlastním hudebním projektům.

webdesign by
jan lichtenberg © 2016mailto:yannlichtak@gmail.com?subject=web%20design%20(theMyne)
ABOUT   NEWS   CONCERTS   PHOTOS   MUSIC   SHOP   CONTACTnews_main_page.htmlkalendar.htmlBAND.htmlmusic.htmlshop.htmlcontact.htmlshapeimage_2_link_0shapeimage_2_link_1shapeimage_2_link_2shapeimage_2_link_3shapeimage_2_link_4shapeimage_2_link_5